Київський планетарій перетвориться на арт-майданчик з колайдером

теґи: ATMASFERA 360, Arsenale-2012, Media Art Lab Kyiv, Давид Сваруп, Київський планетарій, Оксана Чепелик, колайдер

 

Дивовижні трансформації Київського планетарію тривають! Наприкінці 2011 року його купол став величезним екраном для показу сферичних фільмів в трьох вимірах, стіни ожили, а під стелею завелися летючі риби з прибульцями. Культурно-розважальний центр ATMASFERA 360, який дав храму науки нове життя, до літа знову здивує киян. Арт-майданчик для незвичайних концертів, виставок і дивовижних творчих експериментів в одному з найбільших планетаріїв Європи — це новий культурний центр столиці, який ви зможете відвідати вже найближчими вихідними.

В ATMASFERA 360 митці отримають фантастичні можливості

19 травня тут виступить Давид Сваруп — всесвітньо відомий майстер гри на Хангу — одному з наймолодших музичних інструментів планети, який схожий на НЛО і звучить так само, як виглядає.

А 24 травня Media Art Lab Kyiv запустить в планетарії колайдер. Але кінця світу киянам не обіцяють, просто: «...часо-простір відображається як відеопроекція, що складається із 24 відеофрагментів, котрі обертаються з прискоренням, активуючи механізм аудіовізуальних стрибків, де певні фрагменти поступово заміщаються архівним відео». Так пояснила принцип роботи «Колайдера» його творець Оксана Чепелик, відома художниця, яка давно експериментує з відео. На цей раз експерименти будуть проходити з використанням сферичних технологій — революційного формату кінопоказу, в якому бачать майбутнє кінематографа Спілберг і Кемерон. Глядача чекає вражаюча візуальна та інтелектуальна подія: «…запис тілесного відчуття сучасності, залишений для майбутнього». Мультимедійний арт-коллайдер працюватиме в планетарії з 24 по 27 травня, у межах ARSENALE-2012.

«Колайдер» Оксани Чепелик

Відтепер подібні заходи відбуватимуться в ATMASFERA 360 постійно. Володимир Юрчук, директор з розвитку центру ATMASFERA 360, пояснив трансформацію планетарію так: «Нам потрібен синтез науково-освітніх та культурних проектів, тому що Україні потрібні розумні люди з хорошим смаком. Ми збудували ATMASFERA 360, щоб такі люди могли приходити сюди сім'ями, щоб кожен — і дітлах, і дорослий — знайшов те, що змусить його замислитись та надихне».